Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

(IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu Devre Reis beyı olan Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, 1946 Kerkük doğumludur. Iyilik Hasanoğlu Enver Hasanoğlu ‘nun oğlu olarak tekrar aynı kurumun Dış İlişkiler Doğrucaörlüğünü yürütmektedir.
Enver Hasanoğlu, 1969 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Akabinde 1973 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığını almıştır. Elan sonrasında öğretim görevlisi olarak bilimsel nitelikli sundurmaına esaslamıştır.
Prof. Dr. Enver Hasanoğlu Glasgow Üniversitesi, RoyalHospitalforSickChildren Hastanesinde “Çocuk Nefroloji” eğitimi almıştır. 1984-1988 senelerı ortada Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinde, 1988-1992 senelerı ortada Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde Dekanlık, 1992 ile 2000 senelerı ortada da Gazi Üniversitesi’nde Rektörlük görevlerinde bulunmuştur. Üniversitelerarası Heyet Tıp ve Dirimlik Bilimleri Terbiye Konseyi Sarrafiyekanlığı, UMEMPS (Vasat Maşrık ve Akdeniz Ülkeleri Pediatri Derneği) ve UNPSTR’ın (Türk Dili Mütekellim Ülkeler Pediatri Birliği) riyaset ve genel sekreterliklerini yapmıştır. 2004-2006 senelerı ortada Bilkent Üniversitesi Mütevelli Astronomi Üyeliği ve Reis bey Vekilliği yapmıştır. 2006-2010 senelerı ortada YÖK üyeliği görevinde bulunmuştur. 1987 seneından beri Türkiye Ulusal Pediatri Derneği Idare Kurulunda görev almaktadır. Sarrafiyekanlığını da yapmış başüstüneğu Türkiye Ulusal Pediatri Derneğinde halen Genel Sekreterlik görevini sürdürmektedir.

İki Türk’ün başarısı Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, Dünyadaki 5 pediatri mütehassısından biri olarak akseptans edilmektedir. 2019 yılında dünyanın farklı ülkelerinden delegelerin katılımıyla Panama’da meydana getirilen seçimde IPA’nın “istikbal devir esaskanlığına” seçilmiştir.
Bu pozisyonda bakım etmiş olduğu dü senenin böylece 8 Mayıs 2021 tarihinde IPA esaskanlığı görevini Kul’li Prof. ErrolAlden’dan gerçekten çevrim almıştır. üste Iyilik Hasanoğlu, Enver Hasanoğlu ‘nun Sarrafiyekanlığını yürüttüğü Uluslararası Pediatri Kurumun’da Dış İlişkiler Yönetmenü olarak görev yapmaktadır.

Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
https://bebekmobilyalari.name.tr/ https://fidanfidesatisi.name.tr/ https://yanginsondurucu.name.tr/ https://yereldernekler.name.tr/ https://robotsupurge.name.tr/ Heets
Puff Bar
takipçi satın al