Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, yüce lisans eğitimini Değer özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Organizasyon yerında İstanbul Münevver Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim kolünde bellik tesisu, yönetimi, stratejik bellik planlaması ve Türkiye’de ilk kez önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise kuruluşlanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze kadar eğitim kolünde ocak olarak birmebzul markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En koskocaman ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlayarak cihan geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, sanat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası aktif çaldatmaışmalar yürüten KALKO, birmebzul ayak topu, basket abdübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene başkanlık yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde dünya aldığı Mefretçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların tarafı saf Türkiye’nin en koskocaman özel mektep ve kurs derneği olan TÖDER’de 6 senedir idare kurulunda dünya almaktadır.

KALKO, eğitim yerında yaptığı muvaffakiyetlı methalimlerden dolayı birmebzul cemiyet, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Terbiye Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında eğitim yerında projeler yürütmektedir. Her sene birmebzul öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve beş ile beraberinde öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Terbiye Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Ümit Kalko

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
https://bebekmobilyalari.name.tr/ https://fidanfidesatisi.name.tr/ https://yanginsondurucu.name.tr/ https://yereldernekler.name.tr/ https://robotsupurge.name.tr/ Heets
Puff Bar
takipçi satın al